Menu Úvod HW SW Odkazy

Odkazy

Zajímavé youtube kanály

Malý vzorek kanálů, které sleduji na youtube (odkaz na ty moje je v sekci "Má osoba"...). Všechny níže uvedené kanály jsou Anglicky, Český Youtube prostor nesleduji a nic o něm nevím....

 

Velmi pěkně a do hloubky zpracovaná videa týkající se vědeckofantastických konceptů (hlavně s důrazem na tu vědeckou část). Super videa hlavně o možných řešeních Fermiho paradoxu.

 

Novinky a poučná videa týkající se elektroniky...

 

Filozof a neurovědec Sam Harris. Jeho "Making sense" podcast je asi jediný podcast, který dokážu poslouchat hodiny. Vždy má zajímavé hosty a způsob jeho vyjadřovaní je mimořádně jasný a přesný - přijde mi, že snad nikdy neřekl něco, o čem dopředu dlouhé hodiny nepřemýšel.

 

Videa o Sci-Fi s příklady ze Star Treku... Některá videa stojí za shlédnutí i když vás Star Trek vůbec nezajímá, najdete tam něco k zamyšlení i ohledně naší současné společnosti.

 

Perfektně zpracovaná informační videa a videa k zamyšlení týkající se všech možných témat...

 

Vědecko popularizační kanál, docela spolehlivý zdroj informací o novinkách ve vědě (kdo co vymyslel/vyzkoumal...). Mají to ozdrojované a většinou ví o čem mluví (což dnes rozhodně není pravidlem).

 

Kanál zabývající se retro výpočetní technikou a hrami (a v menší míře i současnými hrami).