Menu Úvod HW SW

Ubastlené bastlárny

Pár věcí co jsem si postavil, jsem přípiš líný abych se tady rozepisoval o všem, tak jen to zajímavější...

Přenosné repráky

Stereo repráky s vcelku slušným poměrem velikost/kvalita zvuku, především se ale umí dost rozkřičet a hodně dlouho vydrží (30-80 hodin nepřetržitého hraní na jedno nabití - samozřejmě záleží na hlasitosti). Repráky lze používat i při nabíjení akumulátoru.
Zvukový vstup je přes klasický 3,5mm jack, nabíjení a ochrana lithiových akumulátorů je řešena deskou čipem TP4056A a DW01, zesilovač je digitální - PAM8403 (s potenciometrem na nastavení hlasitosti) a samotné repráky mají impedanci 4 Ω (repráky s vyšší impedancí pro tento účel nedávají smysl - hodně příkonu za málo muziky...). Při konstrukci malých repráků obecně platí, že za samotnými reproduktory by měla být vzduchotěsná dutina o hloubce minimálně takové, jaký je průměr použitých reproduktorů.

"Mini" notebook postavený kolem Cubieboard 2

Tohle jsem vlastně stavěl čistě pro zábavu. Pro Cubieboard jsem už neměl využití, a bylo mi líto na něj koukat jak se válí v zaprášeném šuplíku, tak z toho vzniko tohle. Napájené to je ze tří Li-Po článků (paralelně spojených a připojených k DPS z power banky), zvuk je řešen podobně jako ve výše popsaných přenosných repráčcích (taky s PAM8403, napájení je ale přivedené z GPIO cubieboardu) a navíc je tam ještě 3.5mm jack s mechanickým přepínačem (odpojí zesilovač a pustí zvukový signál do připojených sluchátek). Display je samostatná (a odejmutelná) část, rozlišení má 1280*800px a má k sobě ovládací desku se vstupem přes VGA i HDMI - občas ten display sundám a použiju jako sekundární display k počítači. Je tam ještě zabudovaná bezdrátová mini klávesnice s touchpadem (komunikuje s vlastním 2.4GHz přijímačem připojeným v Cubieboardu přes USB), taktéž jí někdy vyndám a použiju jinde. No a tělo je postavené částečně z plexiskla co jsem našel v garáži a částečně ze staré plovoucí podlahy :D... Všechny součásti se mi už válely doma, takže jsem do toho vlastně nic nevrazil, původ součástí je (jako vždy) někde na Ebayi...

"Tablet" postavený kolem Odroid U3

Dnes už je rozebraný (Odroid U3 si už od té doby prošel řadou dalších funkcí a nakonec skončil v upgradované verzi "Mini" notebooku popsaného výše), tohle video je proto jediná vzpomínka na tohle prazvláštní zaříení. Jde v podstatě o to samé jako v případě výše popsaného "notebooku", ale Cubieboard 2 vyměňte za Odroid U3 a přidejte dotykovou (rezistivní) vrstvu. Vězte, že tenhle "tablet" jsem téměř 2 roky opravdu docela pravidelně používal.

Vzorek šuplíku

Audio zesilovače

 

Spínané stabilizátory, DPS pro power banky, nabíjení/ochrana Lithiových akumulátorů

 

Atd...