Menu Úvod HW SW

Blbej Den - modifikace do Half-Life 1

Totální konverze, kterou jsem s přestávkami tvořil v letech 2007-2009 (vydaná 5.5.2009). Jde o kompletně českou hru (včetně dabingu). S vývojem mi taky pomáhal Jan Doležal (ELjano), který vytvořil textury na modelech a některé zvuky.
V srpnu 2017 jsem se k tomuto modu vrátil a vydal jsem opravenou verzi, ve které je odstraněna většina grafických chyb, v mapách je daleko lepší osvětlení a celkově to celé vypadá daleko lépe. Dále jsem tam přidal úvodní sekvenci z nedokončeného (a bohužel navždy mrtvého) modu "From Beneath", kterou můžete vidět po dokončení tréninkové mapy. A také jsem tam přihodil ještě pár mých starých deathmatch map - ty jsou dost pochybné kvality, protože je doslova dělal 13ti letý, ale některé z nich můžou být zábavné...

Instalace modifikace je jednoduchá, stačí instalátor navést do složky kde máte nainstalovaný Half-Life (tam, kde je hl.exe - většinou C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Half-Life ). Pokud si stáhnete zazipovanou verzi (která funguje i v Linuxové verzi Half-Life), tak archiv rozbalte do složky Half-Life (tam kde je hl.sh/hl.exe), stadartní cesty ke složkám Steamu se na Linuxu liší podle distribuce, na mém Arch Linuxu se to nainstalovalo do ~/.local/share/Steam/steamapps/common/Half-Life/B.D . Po nastartování/restartování Steamu se vám Blbej Den objeví ve vaší knihovně mezi vašemi ostatními hrami. Není problém to rozchodit ani na nějaké cracknuté nonsteamové verzi HL1 případně jiné hře používající GoldSource engine, jako třeba CS1.6 - jak je psáno výše, prostě instalátor nasměrujte do složky, kde je hl.exe (případně cstrike.exe). Více informací naleznete v souboru readme.txt ve složce s modem (složka B.D).

Download - Česká verze     Download - Anglická verze     Download - zip_CZ(Linux)     Download - zip_EN(Linux)

Mod je také na:

ceskemody.cz
moddb.com
runthinkshootlive.com

Obrázky: